محل تبلیغات شما

بخش قابل توجهي از انواع صادرات محصولات فولاد ايران به کشور هاي عراق و افغانستان اختصاص دارد که تا پيش از تحولات ارزي در کشور بيشتر اين مبادلات به صورت ريالي انجام مي‌ گرفت.بنا بر گزارش تحليل گران آهن پرايس در خصوص وضعيت بازار فولاد، بيشترين صادرات محصولات فولادي ايران به کشور عراق نيز مي باشد.
تا پيش از اين صادرات به عراق و افغانستان به صورت ريالي انجام مي‌گرفت که با وضع قوانين تعهد ارزي اين مبادلات محدود شد اما بيش از يک سال است که صادرات به عراق و افغانستان نيز همراه با تعهدات ارزي براي صادر کنندگان است. با اشاره به اين موضوع که هم ‌اکنون تعهد بازگشت ارز صادرات به عراق و افغانستان جا افتاده است، اگر تعهد ارزي به اين کشور ها برداشته شود، سبب مي‌ شود نرخ کالا شکسته شود و از سوي ديگر سبب مي ‌شود ارز دلاري به کشور باز نگردد و دست توليد کننده و صادر کننده در اين زمينه بسته شود. از اين رو به نظر مي ‌رسد که اين تصميم مناسب نباشد. در نهايت زماني که امکان صادرات ريالي مهيا باشد زمينه قاچاق محصولات فولادي بيشتر مي ‌شود. 
به اظهارات فعالان حوزه فولاد در پاسخ به اين پرسش که تعهد بازگشت ارز صادرات به کشور هايي هم چون عراق و افغانستان تا پيش از اين مورد اعتراض بسياري از صادر کنندگان بود آيا گمان نمي رود که با رفع اين محدوديت، امکان صادرات به اين کشور ها بيشتر شود، تا پيش از اين تجار نيز اجازه صادرات داشتند و اين بازرگانان نسبت به تعهد ارزي اعتراض داشتند اما پس از مدتي قانوني وضع شده است که تنها توليد کننده حق صادرات دارد و ارز آن را نيز بايد بازگرداند. موضوع اين است که نرخ تمام شده محصولات فولادي ايران نسبت به کشور هاي ديگر پايين‌تر است و اين موضوع سبب افزايش تقاضا مي‌ شود اما اگر اين مبادلات به صورت ريالي انجام گيرد، در مقابل آن ارزي وارد کشور نمي ‌شود.

صادرات به نفع اقتصاد کشور است

سوداگران عامل رکود بازار مسکن

نقش دولت در رونق بازار آهن

صادرات ,کشور ,ارزي ,عراق ,افغانستان ,تعهد ,صادرات به ,عراق و ,و افغانستان ,به کشور ,به اين ,صورت ريالي انجام ,محصولات فولادي ايران

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
fgartdarman Amanda Etai sismoni Angie 20 فيس آيا مي دانيد که و معما جديد دستگاه جوجه کشي Chris بهترين شيراز